Chodzenie 10 mil dziennie jest zdrowe

Chodzenie 10 mil dziennie jest zdrowe

Na ogół dobrym pomysłem jest chodzenie co najmniej 10 mil dziennie, ale rzeczywista liczba mil zależy od poziomu sprawności fizycznej i zaangażowania czasowego. Ponadto, należy wziąć pod uwagę ewentualną nudę i możliwość kontuzji. Jeśli nie możesz chodzić przez 10 mil dziennie, rozważ zrobienie tego w małych przyrostach. W ten sposób przyzwyczaisz się do chodzenia i będziesz stopniowo zwiększać dystans.

Pedometry

Centra Kontroli i Prewencji Chorób zalecają, aby uzyskać co najmniej 150 minut umiarkowanej do energicznej aktywności fizycznej tygodniowo. Ogólnie rzecz biorąc, spacer na 10 mil dziennie zajmie Ci około 1,5 godziny, ale jeśli chodzisz w szybszym tempie, możesz pokonać dystans w mniej niż pół godziny. Jednak zbyt częste chodzenie może prowadzić do przetrenowania i innych komplikacji, w tym bólów mięśni, urazów kości, bólów głowy, wysokiego porannego tętna, osłabienia układu odpornościowego i depresji.

Oprócz poprawy zdrowia układu krążenia, chodzenie przez 10 mil dziennie może pomóc obniżyć poziom cukru we krwi i pomóc ludziom schudnąć. Chodzenie zapewnia również miłą zmianę scenerii. Jednak niektórzy ludzie są niewygodne z ideą chodzenia przez 10 mil dziennie. Aby ułatwić sobie wejście w nawyk, rozważ rozpoczęcie małego.

HIIT

Spacerowanie jest świetnym ćwiczeniem dla ciała. Niezależnie od tego, czy jesteś w parku, czy w centrum handlowym, chodzenie zapewni wiele korzyści dla zdrowia. Zbudujesz swoje napięcie mięśniowe i wytrzymałość. Poprawia również twój nastrój i może sprawić, że poczujesz się bardziej energiczny przez cały dzień. Jak w przypadku każdego treningu, prawidłowe oddychanie jest ważne, aby rozprowadzić tlen po całym ciele i zaangażować mięśnie. Dobra technika oddychania obejmuje wdech przez nos i wydech przez usta. To pomaga złagodzić napięcie i rozluźnić mięśnie.

Choć może wydawać się zniechęcające, aby przejść 10 mil dziennie, korzyści są znaczne. Chodzenie nie tylko poprawia zdrowie, ale także pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Jest bezpłatny i może być również zabawny, ponieważ może oferować zmianę scenerii. Jeśli dopiero zaczynasz reżim chodzenia, rozważ rozbicie go na kilka krótszych sesji i rozpoczęcie powoli.

Power walking

Jeśli szukasz świetnej formy ćwiczeń kardio, power walking to świetny sposób na zrobienie tego. To darmowy i łatwy sposób na uzyskanie codziennej dawki ćwiczeń. Dodatkowo, możesz chodzić gdziekolwiek chcesz, w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Jest to również świetny sposób na socjalizację z innymi ludźmi. Możesz przeczytać więcej o korzyściach z power walking na Healthline.

Walking jest doskonałym ćwiczeniem spalającym kalorie, które jest dobre dla każdego wieku lub poziomu sprawności. Istnieje kilka korzyści z power walking 10 mil dziennie, w tym poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego. Jak w przypadku każdego ćwiczenia, ważne jest, aby połączyć go z dobrze zbilansowaną dietą, aby zobaczyć prawdziwe wyniki.

Dodając milę na raz

Walking 10 mil dziennie może być zniechęcającym zadaniem, ale można uczynić go bardziej wykonalnym poprzez dodanie mili do swojego spaceru w czasie. Kluczem jest rozpoczęcie od krótkiego spaceru i dodanie mili każdego tygodnia. W ten sposób będziesz w stanie zbudować do pełnych 10 mil w tak krótkim czasie jak dziesięć tygodni.

Spacerowanie przez co najmniej jedną milę dziennie to świetny sposób na zwiększenie sprawności sercowo-naczyniowej. To może zająć dużo czasu, ale jest to dobry sposób, aby uzyskać w dużo ćwiczeń w krótkim czasie. Zacznij powoli i dodaj milę na raz, lub zwiększ dystans o milę lub więcej, jeśli czujesz się na siłach. Ważne jest, abyś był konsekwentny w swoich treningach lub ryzykujesz przetrenowanie mięśni lub rozwój urazów związanych z nadużywaniem.

Prowadzenie zapisu, ile mil chodzisz

Prowadzenie codziennego zapisu, ile mil chodzisz, może pomóc Ci śledzić postępy i zachęcić Cię do kontynuowania. Możesz używać krokomierzy lub trackerów aktywności, aby rejestrować ilość kroków, które robisz. Możesz również prowadzić dziennik chodzenia, aby śledzić liczbę mil, które pokonujesz każdego dnia i czas, w którym je pokonujesz.