Jak składać ręczniki?

Jak składać ręczniki?

Oto szybki poradnik jak składać ręczniki. Dowiedz się jak składać ręczniki do rąk, zwijać je i przechowywać w koszu. Możesz również nauczyć się składać ręczniki w stylu wojskowym. Będziesz zaskoczony, jak przydatne są te małe sztuczki. A także zaoszczędzisz miejsce!

Rolowanie ręczników

Czy jesteś na polowaniu na oszczędzające miejsce rozwiązania do przechowywania lub po prostu chcesz, aby twoje ręczniki wyglądały bardziej atrakcyjnie, nauka rolowania ręczników może pomóc ci osiągnąć oba te cele. Rolowanie ręczników to prosty proces, który pomoże Ci utrzymać je w porządku i zorganizować na półce lub w koszach. Zacznij od złożenia prawego dolnego rogu ręcznika nad górną krawędzią, upewniając się, że krawędź jest równoległa do zagięcia. Po złożeniu prawego dolnego rogu, zacznij zwijać ręcznik mocno w kierunku końcówki trójkąta. W ten sposób powstanie wąska rolka, która z łatwością zmieści się w magazynach, takich jak kosze i inne pojemniki.

Aby rozpocząć zwijanie ręcznika, najpierw złóż prawy lub lewy dolny róg do środka. Następnie odwróć ręcznik ze spiczastym końcem po prawej stronie. Następnie zwiń ręcznik ciasno od lewej strony, upewniając się, że klapka na końcu jest schowana. Powtórz proces dla drugiej strony.

Składanie ręczników w stylu wojskowym

Aby złożyć ręcznik w stylu wojskowym, zacznij od położenia go na płaskiej powierzchni. Złóż dolny róg na dwie trzecie długości do środka. Następnie złóż przeciwną stronę złożonej części nad dolną częścią. Powinno to utworzyć kieszeń, którą należy złożyć nad złożoną sekcją. Dzięki temu ręcznik nie będzie się rozplatał.

W przeciwieństwie do większości zagięć, składanie w stylu wojskowym wymaga starannych zagięć i prostych krawędzi. Ta technika działa na wszystkich ręcznikach. W przypadku większych ręczników należy najpierw złożyć krótszy koniec. Po złożeniu najkrótszego końca ręcznika, złóż dwie trzecie do przeciwnej krawędzi.

Po prawidłowym złożeniu, ręcznik będzie miał jednolitą długość. Nie będzie nieporęczny w środku i będzie równomiernie złożony. Co więcej, złożona krawędź będzie skierowana na zewnątrz, unikając wybrzuszenia. Ten styl składania jest idealny dla małej przestrzeni.

Składanie ręczników w koszu

Aby złożyć ręcznik, zacznij od trzymania go w jego środkowym punkcie. Następnie złóż go wzdłuż na pół. Następnie złóż go ponownie na pół, wyrównując dolne krawędzie. Zwinąć go ciasno i schować punkt złożonej krawędzi do środka. W ten sposób powstanie kompaktowe zawiniątko.

Teraz złóż ręcznik na pół ponownie wzdłuż. W ten sposób uzyskasz węższy kawałek. Złóż jeden długi bok do środka, a następnie drugi długi bok. Upewnij się, że krawędzie są zgodne i nie zachodzą na siebie. Następnie złóż drugi długi bok w kierunku środka, tak aby dwie krawędzie były dotykające.

Teraz, aby przechowywać złożony ręcznik, musisz zwinąć go w rurkę. Jako uchwytu możesz użyć ścierki do mycia. Wystarczy zwinąć go pionowo od jednego końca do drugiego.

Składanie ręczników do rąk

Składanie ręczników do rąk to prosty proces. Przed złożeniem ręcznik powinien być całkowicie suchy. Pozostawienie wilgotnego ręcznika może prowadzić do rozwoju pleśni. Aby rozpocząć składanie, należy złożyć jedną trzecią ręcznika w kierunku środka. Następnie należy wygładzić zagięcie. Użyj opuszków palców, aby pomóc w bardziej bezpiecznym złożeniu.

Po pierwsze, połóż ręcznik poziomo na płaskiej powierzchni. Następnie złóż dolną krawędź do połowy, a przeciwną stronę do połowy. Następnie złóż górną część tak, aby krótsza krawędź znajdowała się na dole ręcznika, a dłuższa na górze. Po złożeniu możesz powiesić ręcznik bez konieczności rozkładania go.

Generalnie, powinieneś złożyć ręczniki do rąk w dwóch trzecich drogi do środka. Należy również wygładzić wszelkie zmarszczki na ręczniku. Następnie należy przytrzymać górną krawędź ręcznika pod brodą. Następnie należy zwolnić podbródek i wyrównać dolne krawędzie ręcznika.