Typy drzew bonsai

Typy drzew bonsai

Jeśli chodzi o uprawę i ustanowienie bonsai, istnieje wiele różnych typów drzew do wyboru. Niektóre z najczęstszych wyborów to wiąz chiński, drzewo doga i Liquidambar. Istnieje jednak również kilka niezwykłych drzew, które stanowią doskonałe bonsai. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnych odmianach dostępnych dla bonsai.

Dogwood

Przesadzanie dogwood bonsai jest konieczne, jeśli chcesz, aby pozostała zdrowa. Należy go przesadzać mniej więcej co dwa lata. Przesadzanie powinno odbywać się wczesną wiosną, zanim rozpocznie się nowy wzrost. Proces ten obejmuje usunięcie wszystkich martwych lub chorych korzeni. Należy użyć mieszanki ziemi doniczkowej i ziemi do bonsai. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał użyć jednej części ziemi do bonsai do dwóch części zwykłej ziemi doniczkowej.

Wiąz chiński

Wiąz chiński jest jednym z rodzajów drzew w rodzinie Bonsai. Rośnie szybko i wymaga regularnego przycinania. Idealnie byłoby przycinać go dopiero wtedy, gdy jest w pełni rozwinięty, ale na tempo wzrostu tego drzewa mogą wpływać także inne czynniki, takie jak poziom wilgotności w Twojej lokalizacji. Wiąz będzie również potrzebował mniej wody w miesiącach zimowych i wiosennych niż w miesiącach letnich.

Liquidambar

Jeśli jesteś zainteresowany uprawą drzewek Liquidambar Bonsai, oto kilka podstawowych wskazówek, które pomogą Ci zacząć: Po pierwsze, musisz wiedzieć, że ten typ drzewa rośnie do dużych rozmiarów. Z tego powodu należy je co jakiś czas przycinać. Przycinanie sprawi, że drzewko nie będzie zbyt duże jak na standardy Bonsai, a także pomoże Ci w stylizacji w przyszłości.

Granat

Granat to świetny wybór dla bonsai. Jest to drzewo owocowe, które dobrze rośnie w średnich i dużych donicach. Owoce mogą być dość ciężkie, więc granat najlepiej uprawiać jako bonsai średniej i dużej wielkości. Co więcej, drzewo to dobrze radzi sobie w pomieszczeniach zamkniętych, o ile ma zapewnione odpowiednie warunki przez cały rok.

Japońskie sosny czerwone i czarne

Te dwa rodzaje sosen są stosunkowo wytrzymałe w warunkach naturalnych, choć mogą cierpieć z powodu uszkodzeń spowodowanych przez burzę. Z tego powodu należy chronić je w okresie zimowym przed śniegiem i silnym wiatrem. Drzewa te mogą być również podatne na ataki owadów, takich jak przędziorki. Przędziorki to małe owady o żarłocznym apetycie, które mogą poważnie uszkodzić bonsai. Można je rozpoznać jako czerwone plamki na spodniej stronie liści.

Modrzew

Modrzew jest drzewkiem bonsai, które wymaga przycinania dwa razy w roku. Pierwszy raz na początku wiosny, gdy pojawiają się nowe pąki, a drugi raz późnym latem, gdy wzrost zaczyna zwalniać. Gałęzie modrzewia mają zazwyczaj dwa lub trzy pąki u podstawy, a przycinanie do tych pąków będzie stymulować ciągły wzrost.

Klon japoński

Jednym z typów drzewek bonsai, który jest ulubieńcem wielu ogrodników, jest klon japoński. Jego liście są jasnozielone latem, ale jesienią zmieniają się na szkarłatnoczerwone. Może rosnąć do około 15 stóp wysokości. Jego liście są bardzo odporne na przypalenia liści. Istnieje wiele różnych odmian tego drzewa, każda o różnych kolorach liści, kształtach i rozmiarach.

Hawaiin Umbrella

Hawaiian Umbrella Bonsai typu drzewa można znaleźć w każdej szkółce roślin tropikalnych. Ten konkretny typ drzewa rośnie głównie jako rośliny karłowate. Ten typ drzewa jest stosunkowo łatwy do trenowania i nie wymaga specjalnej opieki. Ważne jest jednak, aby przestrzegać kilku podstawowych wskazówek, aby nie dopuścić do zaatakowania drzewa przez owady.